Τετάρτη 25 Δεκεμβρίου 2013

Μπλακ αουτ με βαφειοχώρι......

Η ομάδα μας ξεκίνησε καλά είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και βρέθηκε στο 19' μπροστά στο σκορ μετά από γκολ του Ν.Σιάνα..Η χαρά του 1-0 όμως δεν κράτησε ούτε ενα λεπτό καθώς ύστερα απο λάθος της άμυνας μας και σουτ η μπάλα έφυγε μέσα απο τα χέρια του τερματοφύλακα μας και έγινε το 1-1.
Η φάση ήταν αμφισβητούμενη ,αλλα η μπάλα πέρασε την γραμμή.
Ο Ποντιακός πίεσε και ύστερα απο κεφαλιά του Σιάνα και πάλι δεν κατάφερε να προηγηθεί  καθώς η μπάλα πέρασε ελάχιστα αουτ. Το ίδιο έγινε σε πανομοιότυπη φάση.
Σαν να μην έφτανε αυτό, έπειτα απο νέο λάθος της άμυνας μας η ομάδα του βαφειοχωρίου προηγήθηκε με 1-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου .
Το 1-3 έγινε έπειτα απο επιθετικό φάουλ στον Ασλανίδη που δεν έδωσε ο διαιτητής τσαλουχίδης.
Απο εκεί και πέρα υπήρχε μια ομάδα στο γήπεδο και το σκορ πήρε αυτες τις διαστάσεις.
Κρίμα για το παιχνίδι,γιατί η εμφάνιση της ομάδας μας στο δεύτερο ημίχρονο ηταν απελπιστική.

Την διαιτησία την αφήνουμε ασχολίαστη,καθώς θα μπορούσε να έχει αποβάλει στο 1-1 τον τερματοφύλακα του βαφειοχωρίου που έβρισε φίλαθλο στην κερκίδα.
Το τελικό αποτέλεσμα όμως δεν αφήνει περιθώρια για διαμαρτυρίες.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.