Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Nίκη με 2-1 τον Εθνικό Μουριών.

Μεγάλο παιχνίδι έγινε χθες το απόγευμα στο γήπεδο μας "Ιωάννης Γεωργιάδης" ,ένα ματς φλύαρο με λίγες καλές ευκαιρίες  και και από τις δύο ομάδες.Το 0-0 ήταν σκορ ημιχρόνου και έτσι το ματς. έδειχνε να γέρνει προς την ισοπαλία .'Όποια ομάδα θα πετύχαινε το γκολ ίσως να έπαιρνε και τον αγώνα. Η ομάδα του Εθνικού το έκανε αυτό και στο 72' έπειτα απο φάουλ και κεφαλιά του ποδοσφαιριστή των Μουριών έγινε το 0-1. Αναγκαστικά πλέον η ομάδα μας έπρεπε να ανεβάσει την απόδοση της και να πιέσει κάτι που έγινε στο 80'και με δημιουργό τον Κωνσταντινίδη ο Ασλανίδης με όμορφο πλασέ έκανε το 1-1.
Σαν να μην έφτανε αυτό στο επόμενο λεπτό ήρθε η ψυχρολουσία για την ομάδα των Μουριών και λύτρωση για τον Ποντιακό και ο Κωνσταντινίδης με όμορφο πλασέ έκανε το 2-1.
Στα επόμενα λεπτά η ομάδα των Μουριών προσπάθησε να ισοφαρίσει και ανέβηκε πιο ψηλά να πιέσει  και έτσι  σε 2 αντεπιθέσεις θα μπορούσαμε να πετύχουμε το 3-1 .
Αυτό όμως δεν έγινε και έτσι πήραμε για μια ακόμη φορά με το αγαπημένο σκορ της ομάδας μας τους 3 βαθμούς της νίκης.
Μπράβο για μια ακόμη φορά στους ποδοσφαιριστές μας και στον προπονητή μας.
Η ομάδα παλεύει και πιστεύει στις δυνατότητες της.