Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2014

Επιστροφή στις νίκες ο Ποντιακός....

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας με 2-1 στον ΄Αγιο Πέτρο.
Το σκόρ άνοιξε με υπέροχο σούτ ο Σιάνας στο 25' και έβαλε τις βάσεις για την μεγάλη νίκη που εδραιώνει την ομάδα μας στην έβδομη θέση και  βάζει βάσεις και για πιο ψηλά.
Το μάτς ηταν ισορροπημένο με την ομάδα του Αγίου Πέτρου να πιέζει και να χάνει μεγάλες ευκαιρίες για την ισοφάριση.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ποντιακός έκανε το 0-2 στο 60' με κεφαλιά του Νικολα'ί'δη και έβαλε ταφόπλακα στις ελπίδες για νίκη των γηπεδούχων.
Στη συνέχεια του αγώνα είχαμε πολλά σκληρά μαρκαρίσματα και πολλές αψιμαχίες ,στις οποίες οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας δεν αντέδρασαν και δεν ανταπέδωσαν.
Η ομάδα του Αγίου Πέτρου το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 1-2 στις καθυστερήσεις και να νικήσει για πρώτη φορά τον "τεράστιο" Αρτσάνο που χθές έκανε μεγάλη εμφάνιση.

Μπράβο στα παιδιά  και στον προπονητή μας για την εμφάνιση της ομάδας μας.

Επόμενο μάτς στο "Ιωάννης Γεωργιάδης "απέναντι στον Παονέ Επταλόφου.