Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2013

Τα εύκολα δύσκολα πήγε να κάνει ο Ποντιακός ομως τελικά κέρδισε με 2-1....

Τα εύκολα δύσκολα πήγε να κάνει ο Ποντιακός ομως τελικά κέρδισε με 2-1....την Δόξα Χέρσου στο "Ιωάννης Γεωργιάδης".Οι παίκτες του Γιάννη Τριγώνη έχασαν πολλές ευκαιρίες και είχαν δύο δοκάρια σε σουτ και κεφαλιά απο τους Κωνσταντινίδη Αδάμ και Σιάνα Νίκο αντίστοιχα προτού ανοίξουν το σκορ με τον Αδάμ Κωνσταντινίδη στο 27' .Το 2-0 έγινε στο 37' απο τον Σάκη  Κωνσταντινίδη με όμορφο πλασέ .
Χάθηκαν μερικές ευκαιρίες ακόμη για να μεγαλώσει το σκορ και το 2-0 έμεινε ως σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε δυνατά η ομάδα μας όμως δεν ευτύχησε να κάνει το 3-0 και έπειτα απο μια στιγμή αδράνειας η ομάδα του Χέρσου μείωσε σε 2-1.
Άλλο ένα δοκάρι για το 3-1 και μία ουσιαστική χαμένη ευκαιρία για την ομάδα του Χέρσου για να ισοφαρίσει και να φέρει την ψυχρολουσία και έτσι φτάσαμε στην πρώτη μας νίκη την φετινή σαιζόν .
Επόμενο μάτς μέσα στο Σταυροχώρι απέναντι στον Παοκ Κρηστώνης.
Τελος καλό όλα καλά για την ομάδα μας η οποία προσπαθεί να ανασυνταχθεί και να συνεχίσει το αήττητο σερί της.