Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013

Nέα Νίκη 2-1 τον Άγιο Πέτρο .

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας με 2-1 και πάλι τον Άγιο Πέτρο.
Το πρώτο ημίχρονο ανοίκει ολοκληρωτικά στην ομάδα μας που παρά την μέτρια εμφάνιση δημιούργησε πάρα πολλές ευκαιρίες ευτύχησε να προηγηθεί μετά από  πάσα του Αλέξη Κωνσταντινίδη και πλασέ του Χατζηγεωργίου Δημήτρη για το 1-0 μόλις στο 19'.
Σωρεία χαμένων ευκαιριών απο Χατζηγεωργίου ,Σειτανιώτη και Σιάνα και το 1-0 παρέμεινε ως σκόρ ημιχρόνου.
Στο Δεύτερο ημίχρονο και μεχρι το 60' περίπου η φιλοξενούμενη ομάδα μπήκε πιο δυνατά είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και ισοφάρισε με ωραίο βολέ στο 52' ,δημιούργησε και 1-2 ευκαιρίες ακόμη αλλά δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει.
Στο 62' έγιναν και οι τελευταίες δύο αλλαγές της ομάδας μας και οι Μαυροκεφαλίδης και Χαριζακλής πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο στις θέσεις των Χατζηγεωργίου και  Πουλχαρίδη Κ.
Η ομάδα μας ανέβασε την απόδοση της βγήκε μπροστά και έκανε το 2-1 ύστερα απο  ωραία σέντρα του Τριγώνη και ωραίο τελείωμα με το κεφάλι του νεαρού Μαυροκεφαλίδη Χ.
Έτσι το 2-1 παρέμεινε ως τελικό σκόρ παρά τα δοκάρια σε σούτ του Αλ. Κωνσταντινίδη στο 70' και στο 83' σε σουτ του Τριγώνη και τα πλασε των  Μαυροκεφαλίδη και Τριγώνη.

Μπράβο για μια ακόμη φορά στα παιδιά μας και στον προπονητή μας.
Πάμε για το επόμενο παιχνίδι κόντρα στον Παονέ στην Επτάλοφο.