Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

Κακή εμφάνιση και ήττα για τον Ποντιακό.

Κακή εμφάνιση για την ομάδα μας που έχασε με 3-0 μέσα στην Επτάλοφο απο τον τοπικό ΠΑΟΝΕ.
Το 1-0 έγινε μόλις στο 5'. Ή ομάδα μας διαμαρτύρεται για την φάση του γκόλ πως ο ποδοσφαιριστής της Επταλόφου έκανε επιθετικό φάουλ στον Ασλανίδη πριν βρεθεί απέναντι απο τον Αρτσάνο και ανοίξει το σκορ. Στο 15' λεπτό ο διαιτητής καταλόγισε ναι μεν φάουλ αλλά όχι πέναλτι αφού υπέδειξε πως ο ποδοσφαιριστής μας ηταν εκτός περιοχής της επταλόφου.
Το 2-0 έγινε στο 39' έπειτα από λάθος της άμυνας και σουτ του Κοτσαμποικίδη .
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας μπήκε καλύτερα και θα μπορούσε να μειώσει σε 2-1 αλλά το αμφισβητούμενο πέναλτι που κερδίσαμε δεν το αξιοποιήσαμε,αφου ο τερματοφύλακας της επταλόφου απέκρουσε το πέναλτι του Σιάνα .Έτσι παρόλο που είχαμε μια φλύαρη αλλά ανούσια υπεροχή ο ΠΑΟΝΕ έχανε τις ευκαιρίες με το τσουβάλι καθώς σε κάθε αντεπίθεση θα μπορουσε να μεγαλώσει το σκορ.Το 3-0 έγινε στο 89' και η ομάδα μας έκανε την δευτερη ήττα της.
Μπράβο στον ψυχωμένο ΠΑΟΝΕ, Κρίμα για την ομάδα μας ,όμως το πρωτάθλημα συνεχίζεται  και κοιτάμε το επόμενο ματς απέναντι στην Αργυρούπολη στο "Ιωάννης Γεωργιάδης".